Marka Tescilinin Avantajlarını Biliyor Musunuz?
Ürününüzü piyasaya sürmek için en etkili yol bir markaya sahip olmaktır. Markanızın olması için de birincil adım markanızı tanımlayacak ve şirket ya da kuruluşunuzun varlığını koruyacak bir ad ve dizayn taşımasıdır. Tüm bunlar bir bütün olarak marka denen şeyi oluşturmaktadır. Marka olarak atfettiğiniz değerin haklarını koruyabilmek ve üzerinize almak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey markaya dair bütün belge ve tasarımları Türkiye Patent ve marka kurumuna yaptığınız bir başvuruyla iletmektir.
Böylelikle enstitü markanıza dair tanımlayıcı değerleri araştırma sürecine tabi tutabilecek ve benzersizliğini onaylama sürecine girebilecektir. Onayı aldıktan sonra artık o markanın bütün hakları size geçmiş olacaktır. Her 10 yılda bir yenilenmesi gereken bu hak şirketlerin varlığını koruyabilmesinin temelini oluşturmaktadır.

Markalar tanımlanma biçimleri dikkate alındığında dört kategoride incelenmektedir:
Ortak Marka: Ortak marka aynı şirkete ve ad altında işlerlik gösteren farklı grupların mal ve hizmetleri arasında ayrım yapılmasını sağlamaktadır. Üretim ve ticaret temelli firmaların farklı kolları için bu markalaştırma değeri tercih edilmektedir.

Garanti Markası: Marka sahibinin kontrolü altındaki işletmelerin ortak özellikleri, coğrafi menşeleri, üretim tarzlarını ve ürünlerin kalitesini ifade ve temin etmektedir. Özellikle çok şubeli üretim noktalarına sahip olan kuruluşlar, franchise veren firmalar aynı kaliteyi koruduklarının teminini vermek için bu marka ibaresini kullanma gerekliliğini duymaktadır.
Hizmet Markası: Aynı marka adı altındaki bir işletmenin hizmetini diğerinden ayırmak için yapılandırılan markalaştırmadır.

Ticaret Markası: Bu markalaştırma değeri bir işletmenin imalat ya da ticaret ürününü diğerinden ayırmaktadır. Yurtdışı ile mal alış-verişi yapan markalar menşei belirten ibareler için bu ayırıcıları kullanmayı tercih etmektedirler. 

Görüldüğü gibi markalaştırma değerleri marka sahibinin haklarını, devamlılığını, kuruluş ve şirketlerin varlığını korumak adına yapılandırılmaktadırlar. Marka Tescili almanın avantajlarının başında kendi markanıza dair hakları koruyabilmeni ve bunları korurken elinizde kanıtlayıcı bir belgenin bulunabilmesidir. Böylelikle benzer bir isim ya da logoyla haksız üretim yapan ve sizin ürünlerinizi kalitesizleştirerek hem adınızı kirleten hem de haksız kazanç elde eden kişi ya da kurumlar karşısında sizi haklı kılmaktadır. Böylece çekinmeksizin Marka Tescil Belgenizin size vermiş olduğu yetkiyle hakkınızı savunmaktan geri kalmazsınız. 

Bu süreçler hakkında daha fazla bilgi almak, danışmanlık hizmetinden yararlanmak, vekillik vermek, gelişiminize katkı sağlayan eğitimlere katılmak için Devir Patent’e ulaşmanız çok kolay. Gelin markanızı hep beraber geliştirelim, günümüzde markanızı korumanız adına gerekli olan her adımı birlikte hesaplayıp uygulayalım. Devir Patent’le hakkınızı korumak için gereken adımları beraber ve güvenle atalım!
Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yenilik ve geliştirmelerinizi patent tesciliyle koruma altına alan Devir Patent Tescil Ofisi, Data Center Expo Eurasia’da yerini aldı.Proje kimliğinin oluşturulması, marka ve domain tesciline ilişkin sorularınızın cevaplarını Devir Patent’in standını ziyaret ederek alabilirsiniz.Devir Patent Tescil Ofisi, which protects your innovations and improvements with the trademark registration process, took its place in Data Center Expo Eurasia. Visit Devir Patent's booth on the venue and ask your questions regarding trademark and domain registration to an expert! #data #datacenter #datacenterexpo #trademark #patent #inovation #marka #dijital #professionals  #tradefair #event #veri #verimerkezi  #teknoloji #devirpatent 
Devamı »

bloglar

Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Adidas, Adidog İle İlgili Japon Ticari Markasıyla Mücadelede
Marka Tescilinin Avantajlarını Biliyor Musunuz?
Çok Ortaklı ve Çok Şubeli Kuruluşlar İçin Marka Tescili
Marka Tescilinde Tasarımın Hayati Yeri
Marka Tescili Yaptırmazsanız Neler Mi Olabilir?
Marka Tescili Nasıl Yapılır? Sorunuz Devir Patent`le Yanıt Buluyor